При цьому в разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично.

Про це розповіла голова відомстві Марина Лазебна журналістам урядової газети "Урядовий кур'єр".

"Механізм субсидій буде стабільно працювати при будь-якому перебігу опалювального сезону. Як би не змінювалися тарифи, всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, обов'язково отримають підтримку від держави", — сказала міністр.

Вона повідомила, що в Державному бюджеті на 2021 рік передбачено 35,2 млрд.грн. на фінансування виплат житлових субсидій. Станом на кінець вересня Мінсоцполітики спрямувало весь обсяг коштів на виплату житлових субсидій населенню — заборгованості немає.

В українців через доноси будуть відбирати субсидії: не сваріться з сусідами
В українців через доноси будуть відбирати субсидії: не сваріться з сусідами

Більше того, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає збільшення фінансування субсидій цього року ще більш ніж на 12 млрд.грн.

При цьому, за словами Лазебної, у разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично. Тобто в такому випадку ніяких додаткових заяв або інших документів від одержувачів не потрібно.

Крім того, якщо спочатку споживачеві не призначили субсидію, але через зростання тарифів вона йому знадобилася, то він може звернутися за нею в будь-який момент. При цьому субсидію призначать відразу в місяць звернення.

Також для українців, які проживають в області, яка потрапила в "червону" зону в результаті поширення COVID-19, автоматично на 50% збільшать норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій.

Повідомляється, що Мінсоцполітики очікує, що середній розмір субсидії в майбутньому опалювальному сезоні складе близько 2 тис.грн.