Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що вже цієї осені народні депутати планують прийняти в першому читанні законопроект про введення обов'язкових пенсійних накопичень.

Як повідомила 29 вересня прес-служба відомства, про це Лазебна розповіла під час публічної дискусії на тему "Накопичувальна пенсія – українська мрія чи реальність?", яку організувала мережа захисту інтересів "Антс".

"В результаті 1,5 року спільної роботи маємо два документи, кожен з яких може стати основою ефективної системи пенсійних накопичень. У них мінімізовані ризики корупції та монополізації, а центром прийняття рішень є людина", – сказала Лазебна.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Йдеться про законопроект №2683-3, який доопрацьовували фахівці Мінсоцполітики. Цей документ вже зареєстрували в парламенті. На його базі експерти в офісі простих рішень і результатів напрацювали інший законопроект – № 2683 "д" і відповідні податкові зміни. Другий документ ще не зареєстрований, але на базі нього теж можна рухатися далі, підкреслила міністр.

Вона також повідомила, що на сьогоднішній день Мінсоцполітики і Мінфін спільно напрацьовують режим внесків, який забезпечить обов'язкові внески від роботодавців без зростання податкового навантаження. Він також передбачає введення добровільних внесків від фіз. особи за принципом автозапису зі стимулюючим співфінансуванням від держави.

Цією роботою відомства зайнялися після відповідних консультацій зі Світовим банком.

Також до роботи вже приєдналося Мінцифра. Це відомство відповідає за розробку єдиного соціального реєстру, який, крім усього іншого, буде центром надійного зберігання даних про пенсійні накопичення людей, незалежно від того, в якій саме установі людина накопичуватиме собі на пенсію.