Міжнародна асоціація гречки прогнозує, що в Україні в найближчі місяці ціни на гречку можуть значно піднятися.

Про це повідомила прес-служба асоціації.

Експерти вважають, що в середньому до кінця 2021 року ця крупа може подорожчати більш ніж на 30%. При цьому за 2019-2020 роки гречка і так подорожчала з 10 грн/кг до 50 грн/кг.

Виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий підкреслив, що на даний момент половина всієї гречки, яку купують українці, – російського виробництва. Але останні два роки відчувається значний дефіцит, тому і зростають ціни.

Економіст Олег Пендзин також прогнозує зростання цін на гречку, але при цьому він упевнений, що дефіциту крупи на ринках не буде.

Як варити гречку
Як варити гречку

"Сьогодні гречка подорожчала менше, ніж загальний продовольчий кошик-на 16%. Максимальна її ціна буде 50 гривень за кілограм", – зазначив фахівець.

Більш того, Пендзин підкреслив, що якщо виробники значно піднімуть ціни на гречку, то українці просто замість неї почнуть купувати інші крупи.

Нагадуємо, що, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, відпускні ціни виробників круп в середньому за рік піднялися на 13%-31%. Що стосується середньої оптової ціни на гречану крупу, то вона становить 35,63 грн./кг, що на 14% вище вересневої ціни минулого року.