Опитані громадяни вважають, що президент і Кабмін можуть, але не вирішують соціально-економічні проблеми держави.

Багато українців помітили істотне зростання цін на продукти в поточному році. При цьому більшість громадян впевнені, що саме Уряд і президент винні в подорожчанні товарів.

Про це свідчать результати соцопитування, проведеного центром Socis з 16 по 21 вересня поточного року. Уточнюємо, що 3,5% опитаних не відчули зростання цінників в магазинах, а 2% — вагалися з відповіддю. Водночас майже 50% респондентів вважають неефективними дії влади для вирішення економічних проблем.

Українці впевнені, що у влади достатньо важелів для поліпшення економічної ситуації.

Крім того, українцям ставили питання щодо тарифів. Справа в тому, що Уряд України напередодні заявив, що питанням рівня тарифів на комунальні послуги повинні займатися місцева влада.

При цьому понад 60% опитаних українців вважають, що за тарифи повинен відповідати президент разом з Кабміном. А майже третина респондентів, впевнені, що Уряд прийняв правильне рішення, адже тарифи повинні встановлювати місцева влада.

Нагадуємо, що фахівці Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова у травні поточного року провели опитування серед українців. В результат 59% від усіх респондентів вважають, що за рівень пенсій відповідає тільки держава.

А ось 39% опитаних впевнені, що кожна людина самостійно несе відповідальність за своє пенсійне забезпечення.