Дивлячись на сучасного кита, важко уявити, що ці істоти колись ходили по суші. Звичайно, тоді вони виглядали трохи інакше, але, як показала недавня фотографія розтину трупа, кити зберегли деякі зі своїх наземних рис, в тому числі досить визначний придаток, схожий на руку.

Про це пише Iflscience.

Під китовим плавцем знаходиться не веслоподібна анатомія, яку ви можете собі уявити, а пентадактильна кінцівка, що складається з п'яти кісткових виступів, схожих на пальці. Або, як назвали це вчені – примарні пальці.

Моторошне фото було опубліковано в Twitter куратором герпетології і доцентом зоології хребетних в Музеї природної історії Данії, доктором Марком Д.Шерцом.

«За день до мого першого дня я отримав повідомлення від менеджера з колекції герпетології та мамології Даніеля Клінгберга Йоханссона про те, що кит викинувся на берег і на наступний день буде розсічений", – сказав Шерц IFLScience. "Ці рідкісні події викликають шалену активність у музеї, оскільки різні дослідники та помічники працюють разом, щоб підготувати та зібрати дані про тварину".

Пентадактильная кінцівка насправді присутня у величезної кількості тварин, демонструючи, що у них був загальний предок, у якого в процесі еволюції була кінцівка до того, як вона відірвалася, і були вивчені деякі настройки. Таким чином, химерні "пальці" китів насправді є досить красивою демонстрацією примх еволюції.

"Еволюція – це майстерня", - сказав Шерц. "Перепрофілювання існуючої конструкції простіше і більш імовірно, ніж створення повністю нової конструкції "з нуля". Коли чотириногі (чотириногі тварини) вийшли з первозданних морів, так вже вийшло, що у найуспішнішою лінії було п'ять пальців рук і ніг. Ласти неодноразово еволюціонували в різних лініях ссавців і рептилій, кожен раз по-своєму; фундаментальною структурою є пентадактильна кінцівка, але конкретна структура [кінцівок] дуже сильно різниться".

Проведення розтину трупа являє собою поєднання важкої і делікатної роботи. Поводження з ніжними органами вимагає обережності, якщо ви хочете зберегти академічну цінність цієї практики.