У жовтні цього року в українців можуть виникнути труднощі з отриманням візи для роботи в Польщі. Справа в тому, що в наступному місяці закінчується контракт з візовим оператором.

Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, передає UBR.ua. При цьому, за його словами, паралельно зростатиме попит на працівників з України. Тільки за останній квартал кількість вакансій злетіла на третину, а надалі вона буде тільки збільшуватися.

"Вже більше трьох місяців тривають розгляди навколо тендеру з вибору візового оператора. Наскільки я знаю, контракт чинного візового центру закінчується в жовтні. Куди українці нестимуть документи – незрозуміло", - сказав експерт.

заробітчани в Польщі
заробітчани в Польщі

Воскобойник порекомендував заробітчанам розглянути інші країни для пошуку роботи. Він зазначив, що на даний момент попит на робітників зростає у всьому світі. Тому експерт вважає, що українці вільно можуть шукати варіанти працевлаштування і в інших країнах. Він підкреслило, що в поточному році майже 70% великих компаній в 43 країнах стикаються зі складнощами при пошуку нових співробітників.

Варто нагадати, що влада Польщі постійно йде назустріч українським трудовим емігрантам і заробітчанам. Зокрема, в країні планують в два рази знизити ставку податків для трудових мігрантів, велика частина з яких – українці.

Уточнюється, що така податкова "знижка" діятиме перший рік перебування трудових мігрантів у Польщі. Але також планується ввести норму, яка дозволить трудовим мігрантам повернути 50% від суми сплачених податків за попередній рік.

Таким чином, заробітчани, які перенесуть свою податкову резиденцію до Польщі, платитимуть знижену ставку податку на доходи повні чотири роки.