Прем'єр-міністр запевнив, що субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує.

У проекті Державного бюджету на 2022 рік, який уряд вже подав до Верховної Ради, передбачена достатня сума для фінансування виплат житлових субсидій.

Про це 24 вересня заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді. За його словами, Кабінет Міністрів запланував закласти до держбюджету 41 млрд. грн. на субсидії, що майже на 6 млрд. грн. більше, ніж у поточному році.

"Цих коштів, ми плануємо, буде повністю достатньо за розрахунками міністерства", – сказав Шмигаль.

Квартплата/субсидія
Квартплата/субсидія

Він додав, що якщо виникне необхідність, то уряд готовий приймати рішення разом з Верховною Радою щодо коригування держбюджету. Тобто, якщо зазначеної 41 тис. грн не вистачить для виплат субсидій всім, хто її потребує, то влада знайде додаткові кошти на фінансування цієї держдопомоги.

Так, Шмигаль нагадав, що в 2021 році в бюджет заклали 35,2 млрд.грн. і цієї суми не вистачило для виплати субсидій у повному обсязі. Тому Кабмін попросив ВРУ додатково виділити ще 12 млрд грн. Не виключено, що така ж практика повториться і в наступному році.

"Уряд разом з народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій. Субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує, – це близько 3 млн домогосподарств", – сказав прем'єр-міністр.