У Польщі агентства з працевлаштування не можуть заповнити вакансії і не приховують, що на даний момент їм не вистачає працівників з України.

Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Стало відомо, що восени і в грудні, перед зимовими святами, в Польщі збільшиться число актуальних вакансій. Справа в тому, що в цей період року підприємства отримують більше замовлень на продукцію, відповідно обсяг роботи, який необхідно виконатися, збільшується.

При цьому польські кадрові агентства для іноземців побоюються, що ситуація з нестачею працівників може ускладнитися.

Зокрема, президент агентства з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот заявив, що зараз в його компанії є 2 500 актуальних вакансій для трудових мігрантів. Більш того, він констатував, що раніше польський бізнес найчастіше шукали клієнтів, але тепер ситуація змінилася — шукають співробітників.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

Однак за перші шість місяців поточного року в Польщі зареєстрували рекордну кількість заяв про прийом на роботу — до 1 млн. Традиційно більша частина з них дісталася саме українським громадянам.

"Незважаючи на пандемію, у нас рекордна кількість іноземних робітників. За нашими оцінками, це близько 2 млн осіб, більшість з яких з України", – сказав директор з продажу EWL Group Міхал Вежховський.

Також повідомляється, що, на думку експертів, нестача робітників у Польщі є, з одного боку, результатом відновлення економіки і зростання попиту на робочі руки, а з іншого – конкуренцією з боку інших країн.