Економіст розповів про декілька причин, які вплинуть на подорожчання продукту.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак прогнозує, що в Україні до кінця поточного року в роздрібній торгівлі хліб може подорожчати на 5-25%. Про це він розповів у коментарі ГолосUA.

Він пояснив, що є відразу кілька причин зростання цін на цей продукт. Зокрема, піднімуться ціни на деяку сировину, що призведе до подорожчання самого хліба. Також прогнозується зростання цін на борошно та енергоносії, які займають значну частину у виробництві борошна та у виробництві хлібобулочних виробів.

Шкода свіжого хліба для організму
Шкода свіжого хліба для організму

Через це можливе різке підвищення загальної собівартості хлібобулочних виробів. Відповідно виробники і продавці будуть змушені піднімати ціни для кінцевих споживачів.

"За різними оцінками подорожчання хліба і хлібобулочних виробів до кінця року може скласти від 5 до 25%", – сказав Новак.

Нагадуємо, що українські аграрії зібрали 45 млн.тонн зернових культур, що стало рекордним показником за всі 30 років незалежності. Але це не єдиний основний фактор, який впливає на ціноутворення. Справа в тому, що Україна є глобальним гравцем на зовнішніх ринках в системі торговельних відносин в АПК.

Тому події, які відбуваються на зовнішніх ринках, відображаються на цінах на внутрішніх ринках, в тому числі і в Україні. Український ринок залежний від цін на зовнішніх ринках, тому рекордний урожай не призведе до здешевлення собівартості продукції, яка виробляється в Україні.