Відомство прийняло таке рішення через нові розрахунки НАК"Нафтогаз".

Міністерство економіки України 23 вересня прийняло рішення знизити рівень граничних цін на бензини і дизпаливо. Про це повідомила прес-служба відомства.

Так, розрахункові ціни для бензину знизили на 44 копійки – з 26,61 гривень до 26,17 гривень за літр. Вартість дизельного палива ULSD 10 ppm без націнки знижена на 17 копійок — з 22,32 гривень до 22,59 гривень за літр.

Таким чином, тепер автозаправні станції не можуть продавати бензини А-92 і А-95 дорожче, ніж 31,17 гривень за літр, а дизельне паливо – 29,59 гривень за літр. Справа в тому, що згідно з рішенням уряду, націнка на бензин, яку встановлює АЗС, не може перевищувати 5 грн/л, а на дизпаливо — 7 грн/л.

заправка, паливо, газ, бензин
заправка, паливо, газ, бензин

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок вартість бензину на АЗС не може перевищувати 31,17 гривень за літр, дизельного палива – 29,59 гривень за літр. Нагадуємо, що Уряд України прийняв рішення контролювати вартість бензинів і дизельного палива з 15 травня поточного року.

Кабмін також затвердив показники, на які має орієнтуватися НАК "Нафтогаз" при розрахунку нових граничних цін. До них відноситься попит і пропозиція на ринку, вартість нафти і світлих нафтопродуктів на зовнішніх ринках, а також курс долара США.

Уточнюємо, що Мінекономіки при публікації нової граничної вартості орієнтується саме на розрахунки, які надає НАК "Нафтогаз".