​Ракетні катери класу FIAC (FastInshoreAttackCraft) для ВМС України почнуть будувати на верфях шотландського суднобудівного підприємства Babcock Rosyth.

Ракетні катери класу FIAC (FastInshoreAttackCraft) для ВМС України почнуть будувати на верфях шотландського суднобудівного підприємства Babcock Rosyth.

Згідно з інформацією, суднобудівники з Шотландії побудують головний катер і, швидше за все, ще й другу одиницю. Виробництво інших 6 суден буде налагоджено в Україні на вітчизняних потужностях.

Про це повідомляється на британському електронному ресурсі navylookout.com.

З самого початку планувалося, що нові катери будуть створені на базі вже існуючих кораблів класу Barzan, які спроектувала компанія Vosper Thornycroft. Правда, з часом від подібної ідеї відмовилися, зупинивши свій вибір на проекті Protector ("Захисник"), який добре себе зарекомендував.

Ракетні катери класу FIAC (FastInshoreAttackCraft)
Ракетні катери класу FIAC (FastInshoreAttackCraft)

Згідно з домовленістю між Україною і Великобританією, для вітчизняних ВМС будуть побудовані 8 нових катерів класу FIAC. Кораблі отримають в свою основу доопрацьовану і поліпшену 50-метрову конструкцію P50-UProtector.

Відомо, що катери будуть оснащені обладнанням як британського та українського виробництва, так і обладнанням, випущеним в інших країнах. Що стосується озброєння катерів, то, швидше за все, всі вони отримають артилерійські установки середнього і малого калібру, а також по 8 протикорабельних ракет з контейнерним запуском.

Також кораблі будуть оснащені зенітно-ракетними комплексами. Водотоннажність нових катерів становитиме від 500 до 600 тонн. Крім проекту катерів у компанії Babcock є діючий контракт з модернізації берегових споруд українських ВМС, а також ремонт 2 британських мінних тральщиків RN (колишні HMSRamsey і HMSBlyth) перед їх передачею Україні.

Обидва кораблі відслужили в Королівському британському флоті по два десятиліття. Фінансування робіт, які будуть вестися відповідно до Меморандуму про реалізацію проектів морського партнерства, заплановано кредитними коштами в сумі 1,25 мільярда фунтів стерлінгів, виділеними Києву урядом Великобританії.