«Ніколи не пізно» - відомий вислів, яке достовірно описує будні Джоан Макдональд. Ще три роки тому 76-річна бабуся з Канади страждала від зайвої ваги і серйозних проблем зі здоров'ям, які взяли її в облогу з віком.

Але одного разу життя пенсіонерки кардинально змінилося завдяки спорту. Тепер їй не потрібні ліки, щоб підтримувати гарне самопочуття.

Зайві кілограми і слабке здоров'я. Як жила Макдональд до схуднення? Джоан Макдональд страждала надмірною вагою протягом десятків років. В юності вона невдало вийшла заміж і стала заглушати проблеми простим способом - заїдати їх. Неважко здогадатися, що такий метод не пощадив фігуру жінки, і її вага почала поступово збільшуватися.

Джоан Макдональд
Джоан Макдональд

У якийсь момент стрілка на вагах Джоан наблизилася до 90. Для невисокої жінки цифра виявилася вельми критичною. До того ж зайві кілограми стали позначатися на здоров'ї. Пенсіонерку турбував підвищений тиск, високий рівень холестерину і кислотний рефлюкс - стан, при якому кислота з шлунку потрапляє в стравохід. З усім цим бабуся справлялася тільки з допомогою ліків. Також з віком у жінки стали боліти суглоби. Вона навіть перенесла операцію із заміни колінного.

Після медичного втручання Макдональд з ледве могла самостійно пересуватися по сходах і була не в силах займатися спортом. Як дочка і смартфон допомогли бабусі накачатися?

Джоан Макдональд
Джоан Макдональд

У 2017 році дочка старенької Мішель вирішила втрутитися в звичний уклад життя матері. Вона запропонувала Джоан приєднатися до її системи тренувань і займатися разом. Цікаво, що самій Мішель зараз 51 рік. Вона до цих пір продовжує піклуватися про здоров'я, фізичну форму і зовнішній вигляд. Через те, що Мішель тренувалася за програмами з інтернету, Макдональд довелося купити собі айфон. Тоді-то і почалися труднощі, адже старенька чи заледве розуміла, як ним користуватися.

В інтерв'ю британському виданню Daily Mail вона зізналася, що часом хотіла відмовитися від спортивних починань.

Іноді на мене находили сльози і я була готова кинути все. Але, на щастя, я занадто вперта. Дочка і зять Джоан вирішили допомогти їй освоїти функції айфона і шукати інформацію в мережі і додатках.

Джоан Макдональд
Джоан Макдональд

Тренувальний план і харчування пенсіонерки

Програма тренувань Макдональд змінювалася щотижня. Жінка стала відвідувати спортивний зал чотири рази на тиждень і виконувати вправи з власною вагою для початківців. Крім того, вона кожен день приділяла час кардіо-навантаженням.

За допомогою дочки Мішель і додатків для смартфона Джоан освоїла принципи правильного харчування. Раніше вона налягала на солодке або горіхи після кожного прийому їжі, але в даний час зробила акцент на білки і корисні насичені жири. Причому пенсіонерці не довелося сильно скорочувати щоденний калораж, адже для будови м'язів потрібна енергія. Вийшло так, що чим стрункішою ставала бабуся, тим більше їй доводилося їсти.

Результати та мотивуючі поради Джоан Макдональд

Завдяки сумлінному ставленню до тренувань і новому раціоні Джоан вдалося схуднути на 25 кілограмів і наростити вражаючу м'язову масу. Займаючись на тренажерах в спортзалі, старенька вичавлює приблизно стільки ж, скільки важила раніше. До того ж Макдональд навчилася відмінно підтягуватися. Зараз пенсіонерці не потрібні ліки, щоб відчувати себе добре. І якщо раніше Джоан потрібно було самій все дізнаватися з нуля, то тепер вона ділиться мотивуючими порадами з підписниками в своєму особистому блозі в «Інстаграмі».

Джоан Макдональд
Джоан Макдональд

За новинами жінки в соціальній мережі стежать майже 400 тис. осіб! Макдональд навіть називають фітоняшкою - і не без підстав.

І ось що вона радить людям, які теж хочуть стати краще.

  1. Чітко визначте речі, які ви хочете змінити в житті і в собі, і випишіть їх списком.
  2. Складіть другий список. У нього включіть нові повсякденні звички, які ви хочете придбати, і зосередьтеся на них.
  3. Складіть чіткий план тренувань і харчування на більш-менш тривалий час. А краще зверніться до професіоналів, щоб вони грамотно зробили це за вас.
  4. Не женіться за швидким результатом і не ведіться на химерні дієти.
  5. Змініть ставлення до прогресу і хваліть себе навіть за дрібні успіхи. І, врешті-решт, навчитеся щиро любити себе.