У другому кварталі 2021 року реальний ВВП України зріс на 5,7% в річному вимірі.

Пожвавлення економіки, крім усього іншого пов'язано зі зростанням споживчих витрат населення. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Стійкий споживчий попит підтримували, зокрема, високі темпи зростання зарплат, обумовлені підвищенням мінімальної зарплати. Крім того, така ситуація склалася на тлі підвищення пенсій у березні поточного року і перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

"Внесок низької бази порівняння також був вагомим: минулого року саме в II кварталі діяли жорсткі карантинні обмеження, за якими споживання домогосподарств істотно скоротилося", – підкреслили в НБУ.

супермаркет, магазин, соняшникова олія
супермаркет, магазин, соняшникова олія

Крім того, пожвавлення економіки Україні підтримало зростання споживання сектору загальнодержавного управління. Йдеться про те, що ключовим напрямком залишалися видатки бюджету на боротьбу з пандемією COVID-19. Крім того, збільшилося фінансування освіти і т. д.

Також в НБУ відзначили, що, не дивлячись на річне зростання ВВП, в порівнянні з I кварталом поточного року показник знизився на 0,7% в сезонно скоригованому вираженні. Більш того, фактичне зростання реального ВВП в II кварталі 2021 (5,7% р/р) виявилося нижче прогнозованої оцінки НБУ.

"Це пов'язано з більш пізнім, ніж очікувалося, початком жнив, нерівномірним фінансуванням бюджетних витрат і перебоями з поставками нафтопродуктів. Однак, ці фактори мали переважно тимчасовий характер", – резюмували в НБУ.