Примітно, що на алкоголь витрачають більше, ніж на охорону здоров'я та освіту разом узяті.

У другому кварталі поточного року українці збільшили свої витрати на 17,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики про кінцеві споживчі витрати домашніх господарств за цілями.

Уточнюємо, що в цілому за звітний період витрати українців склали 873,5 млрд.грн. У процентному співвідношенні найбільше грошей витратили на продукти харчування та безалкогольні напої – 41,4%.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

Також стало відомо, що у звітний період витрати домогосподарств на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива склали 13,7% від загальної суми розтрат. На алкогольні напої, тютюнові вироби і наркотики в українців йшло 7,8% витрат.

У Держстаті зазначили, що на транспорт українці витрачають 9,3% витрат. При цьому на охорону здоров'я йти менша частка розтрат, ніж на алкоголь, – 6,1%. У другому кварталі на одяг і взуття українці виділяли 4,2% витрат, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку і поточне утримання житла – 3,8%.

Примітно, що на відпочинок і культуру йшло менше 3,5% витрат, а на зв'язок – 2,7%. На частку ресторанів і готелів в загальній сумі розтрат припало 2,6%. Найменше українці витрачають свої гроші на освіту – 1,1% від загальної суми витрат.