При цьому зарплати піднімаються на тлі пожвавлення економічної активності.

Зростання споживчих цін в Україні серед іншого відбулося через високі темпи зростання заробітних плат, що свідчить про пожвавлення економічної активності.

Такий висновок за підсумками засідання зробили члени Комітету з монетарної політики Національного банку, повідомила 20 вересня прес-служба НБУ.

Відзначається, що ціни піднімаються не тільки через зростання виробничих витрат підприємств на сировину, а й через збільшення фонду оплати праці. Крім економічної активності на збільшення зарплат впливають деякі адміністративні рішення, у тому числі підвищення мінімальної зарплати, перегляд зарплат у галузях охорони здоров'я та освіти, доплати медикам.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

У НБУ вважають, що тиск у бік збільшення зарплат, ймовірно, також пов'язаний із пожвавленням міграційної активності і нестачею кваліфікованих кадрів на ринку праці.

"Стійким залишається і споживчий попит. Це підтверджується даними з різних джерел: високими темпами зростання роздрібної торгівлі, рекордними продажами автомобілів, прискоренням імпорту споживчих товарів, активізацією іноземного туризму, підвищенням цін на послуги тощо", – додали в Нацбанку.

У той же час, міцний обмінний курс гривні компенсує зовнішній тиск на споживчі ціни.