Також уряд має намір зменшити період виплати такої допомоги.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроект № 6067, яким уряд пропонує змінити підхід до встановлення розміру допомоги з безробіття.

Зокрема, законопроект передбачає, що розмір таких виплат прив'яжуть до кількості страхового стажу, а розраховувати його будуть у відсотках від середньої зарплати. У разі прийняття законопроекту в нинішній редакції, держдопомога зменшиться для частини безробітних середнього віку зі стажем 10-15 років.

Виходячи з нових правил розрахунку, розмір виплат по безробіттю українцям зі страховим стажем до п'яти років складе 50% середньої зарплати, від п'яти до 15 років — 60%, від 15 до 25 років — 70%, більше 25 років — 80%.

заробітчани в Польщі
заробітчани в Польщі

Таким чином, якщо законопроект приймуть, то безробітні українці зі страховим стажем 10-15 років отримуватимуть допомогу від держави в розмірі 60% середньої зарплати, а зараз така виплата становить 70% середнього заробітку.

Крім того, законопроектом пропонується зменшити період виплати допомоги по безробіттю:

  • до 5 років стажу - 180 календарних днів;
  • від 5 до 15 років стажу - 240 днів;
  • від 15 до 25 років стажу - 300 днів;
  • більше 25 років стажу - 360 днів.

Ще одне нововведення – підвищення мінімального страхового стажу для визначення розміру допомоги залежно від тривалості такого стажу. Це означає, що розмір виплати прив'яжуть до трудового стажу, якщо протягом останніх 18 місяців страховий стаж безробітного становив 12 місяців.

Для порівняння, на сьогоднішній день такий період становить 12 і 6 місяців відповідно. Але в разі прийняття законопроекту № 6067, українці з 6 місяцями страхового стажу за останні 12 місяць отримуватимуть мінімальний розмір допомоги по безробіттю.