Дорожня служба Великобританії приступила до ремонту автомагістралі А1 В Нортумберленді з використанням італійської асфальто-графенової суміші.

За оцінками виробників, графенові добавки дозволять збільшити середній термін служби дорожнього покриття з шести-семи до 12-14 років, повідомляє New Atlas.

Це перше в світі масштабне використання графену в дорожньому будівництві - з асфальто-графенової суміші Британські дорожники побудують ділянку довжиною 4,8 кілометра. Суміш готуватимуть прямо на місці будівництва замість того, щоб везти її з заводу виробника. Завдяки цьому нову ділянку обіцяють ввести в дію 3 листопада.

дорога з графеном
дорога з графеном

Графенову добавку Eco Pave створили італійські компанії Directa Plus і Iterchimica в 2017 році. Випробування показали, що домішування графена до асфальту захищає його від розм'якшення при високих температурах і від розтріскування при низьких. Також графен підвищує еластичність і міцність асфальту, дозволяючи йому довше витримувати великі навантаження.

Виробник зазначає, що асфальт з Eco Pave повністю придатний до переробки — його можна подрібнити, розплавити і використовувати для будівництва нових доріг, додавши деяку кількість нової суміші. Якщо індустрія дорожнього будівництва перейде на асфальто-графенові суміші — це сильно скоротить потреби у виробництві нового бітуму, що поліпшить екологічну обстановку.

Графен "двовимірний" лист вуглецю товщиною в один атом, він в 300 тисяч разів тонше аркуша паперу. Це найміцніший відомий матеріал, що робить його цінним для будівництва. У Росії графенові нанотрубки випробовували на невеликій ділянці траси М4 "Дон", а фахівці Манчестерського університету у Великобританії пробували додавати графен в бетон — за їхніми розрахунками, це повинно зробити плити на 30% міцніше.