В Україні в поточному році підвищення пенсій проходило в кілька етапів. Чергове підняття рівня пенсійних виплат заплановано на 1 жовтня, але торкнеться воно не всіх одержувачів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

У відомстві уточнили, що виплати збільшать для пенсіонерів, які досягли 75 років. Зокрема, для українців віком від 75 до 80 років встановлять мінімальний розмір пенсії на рівні 2500 грн. Також пенсіонери цієї вікової групи отримають доплату в розмірі 400 грн.

Крім того, до кінця року заплановані ще два етапи підвищення пенсій. Обидва пройдуть з 1 грудня. Так, в останньому місяці цього року для пенсіонерів віком від 65 років зі стажем 35 років для чоловіків і 30 років для жінок мінімальний розмір пенсії підвищать до 2600 грн.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Також з 1 грудня пройде підвищення рівня мінімальної пенсії для всіх категорій одержувачів на 4,34% — з 1854 до 1934 грн.

Нагадуємо, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 4668, який передбачає щорічну індексацію пенсій 1 березня. Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що документ передбачає визначення з 1 січня 2022-го дати щорічної індексації пенсій - 1 березня.

Зазначаємо, що законопроект також пропонує уніфікувати щорічну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів, призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв'язку зі змінами в організації виробництва та інших умов.