Очі моряків поповзли на лоба після того, як тушу акули зі свинячою мордою витягли з води.

Дивного звіра помітили Військово-морські офіцери, що плавають у водах Пристані Дарсена Медічі в місті Портоферіно.

Коли вони витягли істоту з води, вони виявили, що у того, що на перший погляд здалося акулою, насправді було обличчя, яке більше нагадувало рило свині.

Але вони швидко розвіяли чутки, що це був якийсь мутант після того, як він був ідентифікований як надзвичайно рідкісна угловата акула (Oxynotus centrina).

Її також іноді називають акулою з обличчям свині, яка зазвичай живе на глибині 2300 футів під поверхнею.

угловата акула
угловата акула

Істота також занесена в Червоний список МСОП як створіння, що знаходиться під загрозою зникнення, що означає, що її рідко помічають.

Незважаючи на відкриття, що відбулося три тижні тому, рибка стала вірусною, коли в соціальних мережах були опубліковані фотографії химерної морської тварини.

Пост відразу ж привернув сотні коментарів, включаючи критику з боку користувачів мережі, які думали, що акула була спіймана і вбита навмисно. Після того, як вона була витягнута з води, угловата акула була доставлена в гавань для вивчення і потім остаточно утилізована.

Юрій Тіберто з "Акваріума Ельби" повідомив місцевим ЗМІ, що, хоча і рідко, але все ж можна побачити. Він додав: "Її зазвичай називають" свинорибою", тому що, коли її дістають з води, вона видає щось на зразок хрюкання. У морі Тосканського архіпелагу з таким багатим біорізноманіттям цю рибу можна знайти не рідко, і я можу з упевненістю сказати, що я часто отримую повідомлення про "свинорибу", яка потрапила в місцеві рибальські сіті. Я також якийсь час намагався помістити її в одному з акваріумів, але незабаром відмовився, тому що побачив, що це вид, який не адаптується до неволі".

Відомо, що углова акула мешкає в східній частині Атлантичного океану і Середземного моря. Вона відома своєю широкою плоскою головою і товстою тупою мордою.