Якщо порівнювати з липнем, то в серпні ціни поповзли вниз.

У серпні цього року споживчі ціни зросли на 10,2%, якщо порівнювати з тим же періодом минулого року. У липні подорожчання в річному вимірі було на такому ж рівні. Про це свідчить звіт Держстату від 9 вересня.

У порівнянні з попереднім місяцем ціни в серпні знизилися на 0,2%, а з початку року зафіксовано зростання на 6,2%.

Найбільше за місяць додали в ціні яйця і цукор – на 18% і 3,6% відповідно. Рівень подорожчання інших продуктів не перевищував 1%.

як змінювалися ціни
як змінювалися ціни

Одночасно лідерами зі зменшення вартості стали овочі та фрукти – на 18,3% і 5% відповідно. Соняшникова олія подешевшала на 1%. В іншому продукти дешевшали максимум на 0,7%.

Вартість алкогольних напоїв та тютюнових виробів у серпні зросла на 0,4%. При цьому ціни на одяг і взуття впали на 3%.

Поповзли вгору тарифи на житло і комунальні послуги, в тому числі воду, електроенергію, газ та інші види палива (+0,6%). Стрибок цін стався в результаті збільшення плати за утримання будинків на 2,3%. Також на 2,1% подорожчав природний газ, на 0,9% – каналізація і на 0,7% – водопостачання.

Ціни на транспорт зросли на 0,8% в першу чергу за рахунок подорожчання транспортних послуг на 1,9%, палива і масел – на 1,6%.

Нагадаємо, згідно зі звітом Мінагрополітики, вартість цукру в Україні за рік зросла на 75%. Станом на початок вересня середня ціна за 1 кг становить 22,09 грн з урахуванням ПДВ. Одночасно соняшникова олія подорожчала на 70%, до 49,66 грн.