10 вересня, послуги на порталі державних послуг "Дія" недоступні для користувачів. Громадяни скаржаться на виниклі у зв'язку з цим проблеми.

Як зазначається на сторінці "Дії" в Facebook, відключення є плановим і пов'язане з оновленням адресних довідників, щоб безпомилково відображалася приналежність населених пунктів до громад.

збої в ресурсі "Дія"
збої в ресурсі "Дія"

"Послуги на порталі оновлюються і будуть недоступними... "Дія" буде оновлювати адресні довідники, тому ви не зможете скористатися послугами на порталі. Все запрацює вже 11 вересня", – зазначено в повідомленні на сторінці додатка, який з'явився напередодні ввечері.

При цьому користувачі почали масово скаржитися на труднощі. Зокрема, деякі громадяни не можуть пройти реєстрацію перед рейсом, тому що не відкриваються сертифікати вакцинації.

збої в ресурсі "Дія"
збої в ресурсі "Дія"

Зі свого боку, модератори "Дії" вказують, що постараються допомогти розібратися в ситуації.

Також користувачі скаржаться, що техслужба почала оновлення, проте органи, які вимагають електронні документи, не отримали попередження. Так, у громадян виникли проблеми на кордоні з Румунією. Їх не пускають з паперовими сертифікатами і результатами тестів, вимагаючи цифрові. З такою проблемою зіткнулися пасажири автобуса.

збої в ресурсі "Дія"
збої в ресурсі "Дія"

Але модератори "Дії" вказали, що оновлення не стосується роботи мобільного додатку, а тільки порталу. Швидше за все, в цій ситуації не був генерований цифровий сертифікат.

Крім того, як вказують громадяни, в подібних випадках повинні бути запасні сервери, щоб не виникали проблеми в період проведення оновлень.

збої в ресурсі "Дія"
збої в ресурсі "Дія"

Раніше Кабінет міністрів прийняв постанову, яка надає можливість відділам державної реєстрації актів цивільного стану приймати заяви про надання адмінпослуг через Єдиний державний портал електронних послуг.