Вживання 0,5-3 чашок кави в день знижує ризик смерті на 12%.

Такого висновку дійшли європейські кардіологи. Вони провели дослідження за участю майже 469 тисяч осіб зі здоровим серцем. Їх середній вік – 56,2 роки. Трохи більше половини добровольців –жінки.

Учасників розділили на три групи. Перша (22,1% добровольців) не пила каву взагалі, друга (58,4%) — вживала від 0,5 до трьох чашок на день, третя (19,5%) — більше трьох чашок.

приготування кави
приготування кави

Вчені спостерігали за групами 11 років і фіксували смерті від різних причин і окремо — від серцево-судинних захворювань. Кардіологи враховували вік добровольців, стать, вага, показники тиску і холестерину, соціальний статус і наявність шкідливих звичок.

У учасників, які пили каву в помірних кількостях (друга група), ризик смерті від усіх причин був на 12% нижче, ніж у тих, хто повністю від неї відмовився. Ризик смерті від хвороб серця – менше на 17%, а ймовірність інсульту — на 21%.

Кардіологи припустили, що кава змінює структуру серця — воно стає здоровішим і працює краще. В ході подальших досліджень вони спробують зрозуміти, як саме напій впливає на серцевий м'яз.