Радник глави ОП попередив, що Україні належить приймати біженців не тільки з Афганістану, але і з Ємену, Сирії, Малі та Судану.

Радник глави офісу президента України, спікер української делегації в ТКГ на переговорах з мирного врегулювання на Донбасі Олексій Арестович стверджує, що Україні не варто побоюватися біженців з Афганістану, яких погодився прихистити офіційний Київ, оскільки це куди більш адаптовані до західного суспільства люди, ніж середньостатистичні українці. Про це він заявив в ефірі YouTube-каналу Ukrlife.

"ЄС закриває Балкани та Італію як зони, через які проникали біженці, а це означає, що вони підуть через Україну в Білорусь і в РФ, і ми до цього вже готуємося. Ця проблема цілком усвідомлена керівництвом країни, ми готуємося до цього відповідно, і перший табір з 5 тисяч осіб вже буде тут у нас, з афганських біженців», – заявив Арестович.

"Хто буде утримувати і заплатить за це?» – запитала ведуча.

"Держбюджет України, швидше за все. Якщо ми хочемо в ЄС і НАТО, то це частина тягаря білої людини. П'ять тисяч ми точно витримаємо за власний держбюджет – це не бозна що. Знову ж таки, треба розуміти, це ж не дикі моджахеди з кинджалами в руках. Це освічена публіка, яка пропрацювала із західною коаліцією і знає мови. Часто вона освічена набагато більше, ніж середньостатистичний українець і інтегрована в західне співтовариство. З ними проблем не буде, навпаки, ми їх будемо використовувати як перекладачів», — вважає Арестович.

Радник глави ОП зазначив, що українцям потрібно бути готовими до того, що афганські біженці – це тільки початок.

"Ось тут українці починають здогадуватися те, що вступ до ЄС і НАТО – це непросто плюшки нескінченні, це ще поділ з ними тягот і турбот, які у них по всьому світу. Більшість українців Афганістан або Ємен на карті не можуть показати. А проблеми ми вже маємо, і матимемо. Якщо ми хочемо бути частиною об'єднаної Європи, Заходу, а ми хочемо, то ласкаво просимо в такі теми, як Ємен, Сирія, Малі, Судан і так далі", – обнадіяв Арестович.