Українцям з нового року продаватимуть побутову техніку по-новому. Згідно з постановою Кабміну, виробники повинні будуть додавати до кожної моделі холодильника, пральної або посудомийної машини, телевізора, сушарки або світильника, випущеної в обіг з 1 січня 2022 року, надруковану енергетичну етикетку з "мікроафішою".

Зміни в правила маркування внесли, щоб допомогти споживачам знизити рахунки за електрику і зменшити вуглецевий слід (викиди парникових газів). У той же час нові правила т.зв. екодизайну стосуються оновлення мінімальних вимог з енергоефективності та посилення прав споживачів по частині ремонту техніки.

мікрохвильова піч
мікрохвильова піч

Зазначимо, що екодизайн – напрям, який приділяє ключову увагу охороні навколишнього середовища протягом усього життєвого циклу пристрою. В уряді рішення пояснили необхідністю узгодження українських норм з європейським законодавством.

Гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) Юрій Пероганич у розмові з UBR.ua зазначив, що поки документ не опублікували цілком, щодо посилення прав споживачів щодо ремонту техніки говорити рано. Але він надав свої міркування.

"Сьогодні покупець може придбати через Інтернет побутову техніку, сплативши її і отримавши свою посилку. Але при цьому він може навіть не знати, хто йому її реально продав. І при появі проблем з покупкою йому навіть нікуди звернутися. Ні чека, ні свідоцтва про продаж", – підкреслив експерт.

Пероганич вважає, що, можливо, в доданих до техніки документах чиновники зобов'яжуть виробників краще прописувати терміни і умови гарантії виробів.