У серпні світові ціни на олію зростали, тому прогнози про подальше подорожчання товару в Україні збуваються, пише Інфагро.

Власне виробництво скоротилося, експорт донедавна був відносно активним, а імпорт виявився помітно меншим за торішній рівень. Тобто, запаси товару в країні невеликі.

Поповнення запасів за рахунок імпорту навряд чи можливо, так як ситуація з вартістю ввезення така, що продавці не поспішають віддавати і вітчизняне масло в надії на його подальше подорожчання.

вершкове масло
вершкове масло

Наприкінці серпня, залежно від жирності, діапазон цін виробників від 140 до 167 тис.грн/т. При таких внутрішніх цінах обсяги експортних угод помітно зменшилися.

Ціни на олію в Україні, швидше за все, будуть і далі рости, але темпи зростання сповільняться. Поточне виробництво масла поки повністю задовольняє попит, незважаючи на помітне його скорочення. Минулого місяця випущено 6,7 тис. т товару, що на 13% менше, ніж у серпні 2020 року. Але в осінні місяці слід розраховувати на помітне скорочення виробництва масла, що вже точно не посприяє зниженню ціни.

З урахуванням дорожнечі масла, аналітики припускають, що з осені відбудеться деяке збільшення випуску спредів і рослинно-вершкових сумішей. А поки виробництво такої продукції нижче торішнього рівня. У липні випустили лише 2,8 тис.т товару.