В одній зі шкіл Києва близько 50 дітей – учні як початкових, так і старших класів – поскаржилися на нудоту. Батьки і лікарі підозрюють, що в установі стався спалах інфекційного захворювання або ж масове отруєння.

Інцидент трапився 3 вересня, передає ТСН з посиланням на батьків школярів. Конкретний освітній заклад не називається.

Мама учениці 2-го класу Анастасія розповіла, що спершу вчителька запитала у батьків в месенджері, чи не болить у дітей живіт. Це повідомлення з'явилося в групі вранці. Вже о 9:30 вона зателефонувала Анастасії і повідомила, що її дочці погано, вона блює і дитину потрібно забрати зі школи.

діти в лікарні
діти в лікарні

"Ми прибігли, забрали і ось з 9:30 ранку і до 22:00 у моєї дитині була нудота і у неї температура", – розповіла жінка, додавши, що блювота у дівчинки була кожні 15 хвилин.

Від інших батьків пізніше вона дізналася, що в сусідньому по кабінетах класі 10 дітей з такими ж симптомами. Захворіли й інші учні: паралельного 2-го, 3-го, 4-го, 11-го, 8-го класів.

За словами Анастасії, адміністрація школи попросила не піднімати паніку і не розголошувати інформацію. Батьків запевнили, що в школі провели всі необхідні перевірки і аналізи, але результатів ще не було. Крім того, в приміщеннях провели дезінфекцію і кварцування.

Жінка додала: лікар, до якої вони звернулися за допомогою, припустила, що дитина могла підчепити якийсь вірус.

"Діти різного віку, в їдальню вони ходять по черзі, моя дитина не харчується в їдальні взагалі. Тому безпосередньо з їдальнею я не можу це пов'язати. Але це може свідчити про те, що це вірус, який передається, можливо, повітряно-крапельним способом", – зазначила мама учениці 2-го класу.