В Україні триває зростання закупівельних цін на молоко. Як інформує SEEDS, причиною такої ситуації на внутрішньому ринку є зменшення пропозиції сирого молока, пише Дело.

За даними видання, За останній місяць ціни в середньому зросли на 0,3 грн за кілограм. При цьому ціни більш помітно зросли на молоко нижчих сортів. Таким чином, різниця між котируваннями продукту різних категорій зменшилася.

Як зазначив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Володимир Андрієць, така ситуація є тимчасовою.

Стакан молока
Стакан молока

"Зараз зафіксовані наступні середні ціни на молоко-сировину: екстрасорт — 10,65 грн/кг (+20 копійок), вищий — 10,50 грн/кг (+30 копійок), перший — 10,30 грн / кг (+ 40 копійок) без ПДВ. Середні ціни на великі і середні партії молока екстрасорта по регіонах: північ і центр — 10,8 грн/кг, південь — 10,9 грн/кг, Схід — 10,75 грн/кг, Захід — 10,70 грн/кг", — повідомили в галузевій асоціації.

Аналітики АВМ підкреслили, що подорожчання сирого молока в Україні триватиме не менше двох місяців. Крім цього, зростуть і роздрібні ціни на молочну продукцію.

"Фактором, що надає підтримку цінам, звичайно, буде дефіцит сировини, який буде посилюватися і надалі. Одним з головних факторів, який може протидіяти цьому, є негативна рентабельність виробництва молочної продукції у переробників, які опинилися між лещатами вартості сировини і опору з боку торгових мереж. Проте Економіка виробництва готової продукції потребуватиме перегляду відпускних цін, що може стати причиною зростання цін на полицях цієї осені", — заявив Андрієць.

Раніше повідомлялося, що за даними Держстату України, за підсумками перших двох місяців 2021 року виробництво молока зменшилося майже на 5% порівняно з відповідним періодом минулого року. Вироблено всього 1,06 млн тонн молока.