У США завершили льотні випробування майбутнього тактичного дрона V-BAT для американської армії.

Вдосконалену модель інженери Northrop Grumman створили на основі лінійки безпілотних літальних апаратів Martin UAV V-BAT.

Northrop Grumman і Martin UAV завершили льотні випробування поліпшеної версії безпілотної авіаційної системи (UAS) Martin V-BAT. Політ проводився в рамках конкурсу армії США Future Tactical Unmanned Aircraft System (FTUAS) по заміні застарілого безпілотного літального апарату RQ-7B Shadow для армії, бойових груп, спецназу і батальйонів рейнджерів.

США створили дрон майбутнього
США створили дрон майбутнього

Зараз військове командування покладається на дрони для денної і нічної розвідки, спостереження і виявлення цілей, а також для загальної ситуаційної обізнаності. Тепер армія США хоче швидко впровадити заміну. Серед вимог до оновленої системи навігація без GPS і постійна повітряна розвідка. Також з вона повинна підходити для роботи невеликої команди в обмеженому просторі і без злітно-посадкової смуги.

Розробники компанії Martin UAV створили заміну – вдосконалений V-BAT компанії Martin. При вазі 38 кг з повним паливним баком і корисним навантаженням він залишається в повітрі протягом восьми годин з додатковим годинним запасом палива. У повітрі дрон розвиває максимальну швидкість 167 км/ч) на максимальній висоті 4600 м Дальність польоту становить 563 км

V-BAT може нести різну корисну навантаження, вона легко змінюється для відповідності вимогам будь-якої місії. Наприклад, система постачає солдатів радарами з синтезованою апертурою і корисним навантаженням для радіоелектронної боротьби.

Тактичний дрон відрізняється розширеною навігацією без GPS і системою Shield Hivemind, яка використовує машинне навчання для підготовки до нових, більш складних місій.