Відомство вже запропонувало внести необхідні поправки до державного бюджету на 2022 рік.

Міністерство соціальної політики запропонувало внести зміни до проекту Державного бюджету на 2022 рік. Про це повідомила прес-служба відомства.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Зокрема, Мінсоцполітики ініціювало внесення до документа положень про п'ять етапів підвищення пенсійних виплат. Так, відомство пропонує піднімати пенсію в наступному році такими кроками:

  • з 1 січня підняти пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • з 1 березня провести індексацію пенсій для близько 10 млн. українців, які отримують пенсію, і компенсаційних виплат для пенсіонерів старше 75 років;
  • з 1 липня і з 1 грудня провести перерахунок пенсійних виплат, так як на ці дати заплановано підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • з 1 жовтня провести перерахунок мінімальної пенсії за віком, так як в цей час можуть підвищити мінімальну заробітну плату.

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

"Ці пропозиції, а також прийняття Верховною Радою урядового законопроекту № 4668 дадуть можливість вперше після 2014 року охопити в 2022 році програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливих їх групах", – додали у відомстві.

У Мінсоцполітики також повідомили, що фахівці відомства працюють над формуванням пропозиції щодо поділу соціальних гарантій пенсіонерам з урахуванням тривалості страхового стажу.

Зокрема, Мінсоцполітики запропонувало внести зміну до програми щомісячних доплат літнім громадянам, яку ініціював президент Володимир Зеленський. Йдеться про включення в дану програму пенсіонерів у віці від 70 до 75 років.

"Така ініціатива дозволить підвищити доходи додатково 1,5 мільйонам пенсіонерів", – підкреслили в Міністерстві.