Відомий економічний експерт Олексій Кущ вважає, що президент України Володимир Зеленський під час свого візиту в США повинен був піднімати питання не кредитів, а доступності ринків США для України.

Про це Олексій Кущ написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Американці будуть кредитувати наші компанії, щоб ті купували "Американське". Типові" пов'язані " кредити, які застосовуються всіма розумними країнами, крім нашої. І що характерно: коли такі кредити нам пропонують китайці, частина експертної публіки говорить про шкоду подібних інструментів, коли США - захоплюються. Хоча механізм той же. На даний момент, торговий оборот між Україною і США становить в середньому 4 млрд.дол. при цьому негативне сальдо - 3 млрд. дол. на користь США. Торгівля йде в одну "хвіртку": ми продаємо в США своїх товарів на ярд, вони нам – на три. Ми купуємо в Америці і сировину (вугілля), і напівфабрикати (ядерне паливо), і готову продукцію (локомотиви). Нинішні три мільярди кредиту означають, що торгова діра стане ще більше", - пояснює Олексій Кущ.

Також Експерт уточнює, що Володимиру Зеленському варто було б домагатися відкриття американських ринків для нашої країни, ніж брати кредити.

пост Олексія Куща у Фейсбук
пост Олексія Куща у Фейсбук

"Через якийсь час, коли підійде термін платежу по кредиту, ми зменшимо свій фінансовий рахунок в платіжному балансі на ті ж 3 млрд. дол., покаравши себе двічі. А американці, відповідно, отримають свої гроші назад, з відсотками. У структурі нашої економіки, даний кредит означає, що не українські підприємства отримають замовлення,а американські, хоча у наших банків теж є 3 млрд. дол., але вони не хочуть кредитувати, так як банківська система спеціально приведена в стан дисфункції. У нас люблять фетишизувати "План Маршалла". Так ми його отримали! Після Другої світової, американці теж кредитували європейців під закупівлі своєї продукції, але тоді це хоча б можна було пояснити голодом і розрухою на континенті. А справжній план розвитку Німеччини, Південної Кореї, Японії та Китаю - це зовсім не "план Маршалла", а просто "план", коли США розкрили для цих країн свій ринок. Це саме те, про що повинен був говорити Зеленський у Вашингтоні - про торговельний режим для України "все, крім зброї", – резюмує Олексій Кущ.