Хвороба Лайма вражає внутрішні органи, включаючи серце, головний мозок, суглоби.

У столичному регіоні знову активізувалися кліщі. Експерти нагадують, що через укуси заражених комах людині може передаватися хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), і слід знати, якими симптомами проявляється ця небезпечна інфекція.

Хвороба Лайма розвивається, коли її збудник Borrelia burgdorferi потрапляє після укусу членистоногого з його слиною в шкіру і розмножується протягом декількох днів. Після цього відбувається поширення на інші ділянки шкіри і внутрішні органи, включаючи серце, головний мозок, суглоби.

Хвороба Лайма піддається лікуванню антибіотиками, будучи виявленої на ранній стадії. Але важливо діяти якомога швидше, оскільки викликає її бактерія може швидко просуватися по всьому тілу і має високу стійкість до імунної системи. Особлива небезпека інфекції полягає в тому, що воно, не помічене вчасно, може перейти в приховану форму і в подальшому вже проявитися тільки через місяці або роки, або взагалі трансформуватися в хронічну патологію через багато років після укусу кліща і того, що сталося зараження.

«Якщо хвороба Лайма була вилікувана на гострій стадії, її хронічна форма може істотно зіпсувати якість життя людини, проявляючись у виснажливих симптомах - наприклад, болем у м'язах і суглобах, постійної втоми», - попереджають медики.

Ознаки, що говорять про хвороби Лайма. Поширена думка, що людині потрібно турбуватися, якщо на місці укусу з'являється висип. Більшість висипань з'являються протягом перших чотирьох тижнів після укусу і досить довго тримаються (до декількох тижнів).

Проте, відзначають фахівці, тільки у кожного четвертого людини, укушенного кліщем, з'являється ця висип.

«Інші симптоми включають відчуття зараження грипом, втома, біль в суглобах, головні болі, лихоманку, прискорене серцебиття. Також можливі неврологічні порушення: багато людей відчувають втрату пам'яті, сплутаність свідомості, підвищене занепокоєння, депресивний стан », - констатують науковці.