Пандемія коронавіруса - жахіття, яке звалилося на людство у 2020 році. Щоб хоч якось захистити українців від швидкого розповсюдження китайської віруса, в Україні було вирішено ввести карантин вихідного дня. Але що робити якщо хтось із сім'ї підхопив страшну заразу?

Як передає портал Українці, відповідь на це запитання дав лікар-епідеміолог Олег Голінатий на сторінці Чортківської міської ради в Facebook.

Лікар зазначив, що якщо у членів вашої родини тест на коронавірус позитивний, то обов'язково треба дотримуватися самоізоляції.

"У випадку позитивного тесту на коронавірус у одного з членів сім’ї, на двотижневу самоізоляцію йдуть всі співмешканці. Діти не йдуть до школи, дорослі не йдуть на роботу. Слід звернутись до свого сімейного лікаря, який відкриє лікарняний лист всім контактним особам", - говорить епідеміолог.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

За словами лікаря, донормального життя можна повернутися за 14 днів, якщо за цей час не з’явилося жодних симптомів захворювання.

"Є також інший варіант, якщо ви працевлаштовані і вам потрібно швидше вийти на роботу. У такому випадку вам потрібно відбути на самоізоляції не 14, а 8 днів, після чого, якщо знову ж таки немає жодних симптомів, сімейний лікар може дати направлення на ПЛР-тест. Якщо він виявиться негативним, можете повертатись до роботи", - пояснив Олег Голінатий.

Нагадаємо, що колишній головний санітарний лікар дав поради щодо святкування Нового року.

Раніше Українці повідомляли, що Уляна Супрун дала поради українцям та розвіяла популярні міфи стосовно китайського віруса.

Також ми повідомляли, що в Україні хворих на китайський вірусв будуть лікувати студенти.