Українська журналістка і громадський діяч Яніна Соколова привітала громадян з днем української мови та писемності на своїй сторінці в соціальній мережі.

Також вона обурена, що ситуація з рідною українською мовою така сумна в 2020 році, незважаючи навіть на те, що в 2018 році прогнози щодо української мови були досить багатообіцяючими.

Про це пише Яніна Соколова на своїй сторінці в Facebook.

"Мені сумно, що ми змушені про очевидне говорити у 2020. Але новини погані. Частка російськоі на тб - 47%, говорять нею 35%. І якщо у 2018 ми мали оптимістичний прогнози щодо розвитку української то зараз ніт.",- висловила своє розчарування українська журналістка.

Також вона пише і про те, що діти, які спілкуються і говорять українською, завжди знають, чого вони хочуть і ким вони будуть у своєму подальшому майбутньому.

"Діти, які говорять і думають українською ніколи не матимуть суму ким вони є і ніколи не виростуть Колесніченками чи Медвечуками. У них на підкорці базові національні цінності і їх навряд чи може змінити оточення у школі, дворі чи садку. Це стає незамінною платою у мізках.",- заявила громадський діяч Яніна Соколова.

Крім цього, журналістка закликає всіх українських громадян переходити на рідну українську мову.

"Мова-це щит і меч. Це фактор національної безпеки. І путівка у спокійне майбутнє. Дорогі російськомовні українці.Я знаю, що це психологічно складно, але складно лише перші 21 день. Спробуйте😉", - пише Яніна Соколова.

Також вона згадала своїх дітей Мирона і Миколу, підкресливши, що це "діти русифікованої мами". При цьому, сім'я журналістки зробила так, щоб діти росли в тотально українському оточенні.

Нагадаємо, що журналістка Євгенія подібна, заявила, що День захисника України далеко не тільки чоловіче свято.