Втрата нюху і смаку – один з поширених симптомів зараження коронавірусом. Індійські вчені провели дослідження і з'ясували, які саме запахи перестає відчувати заражений Covid-19 осіб.

Дослідники відібрали п'ять доступних і поширених запахів - це м'ята перцева, часник, кардамон, фенхель і кокосове масло, пише BGR.

З'ясувалося, що учасники дослідження, які не відчували запаху кокосового масла і м'яти, з найбільшою ймовірністю показали позитивний тест на коронавірус.

Зокрема, майже 25% не відчували запаху м'яти та майже 21% учасників повідомили, що не відчувають запах кокосового масла.

До слова, згідно з аналізом New York Times, втрата нюху і смаку спостерігається у майже 90% пацієнтів з Covid-19.

Згідно з дослідженням Медичного центру Університету Вандербілта, у близько 25% хворих втрата нюху і смаку – єдиний симптом коронавірусу.

Нагадаємо раніше портал "Українці" повідомляв що коронавірус значно "помолодшав", тепер у групі ризику не тільки люди похилого віку, а й молодь. Лікарі відзначають, що важкий перебіг хвороби у молодих може бути викликано як станом здоров'я - наявністю хронічних захворювань, так і тим, що вони починають лікуватися вдома, не звертаючись до лікаря, а самостійно приймаючи ліки.