Що робити комунальникам, чию роботу борги просто паралізують? І що робити людям, які щосили намагаються платити вчасно, але не виходить?

І ось тепер розв'язання проблеми намітилося.

Як пише ресурс Finance, боржники можуть скористатися послугою розстрочки. З однією умовою: якщо борги не перевищують 25% сумарного доходу всіх членів сім'ї (для пенсіонерів "прохідний" відсоток знижено до 20%), а так само за умови, що боржник є учасником Державної програми з надання субсидій.

Для подальших дій є певна інструкція:

Укладіть договір про реструктуризацію боргу з фірмою, яка поставляє послугу. Варто відзначити, з кожним окремо.

У договорі має бути прописано: терміни погашення боргу і можливість отримання субсидії, і багато інших деталей.

Термін в 60 місяців, який дається для погашення боргів, при деяких обставинах може бути продовжений. На час необхідний для того, щоб людина змогла розрахуватися з боргами.

Уклавши такий договір, можна розраховувати вже і на отримання субсидії на оплату комунальних послуг.

Зараз почнеться опалювальний сезон і плата за опалення може скласти левову частку боргів на додаток до вже наявних. Не зволікаючи треба письмово звернутися в компанію, що надає послуги з централізованого опалення. До заяви треба додати договір, який ви повинні були укласти з цим підприємством.

Отримавши розстрочку ви зможете платити 50%, тобто, половину за опалення. Це в опалювальний сезон - з жовтня до квітня, а й ще стільки ж з травня до вересня..

Якщо ж з'ясується, що ви не знали як, не змогли, не встигли раніше укласти договір на надання зазначеної послуги з теплопідприємством, не біда. Укладіть його тепер.

Знадобляться оригінали та копії паспорта, документ, що підтверджує право власності на житло, ідентифікаційний код.

Зробіть кілька копій на ці документи, тому що при оформленні розстрочки на оплату водопостачання вам теж знадобиться такий же пакет. Варто врахувати, що водоканал погодиться на погашення боргу частинами тільки в тому випадку, якщо ви своєчасно і в повному обсязі будете оплачувати нові нарахування.

А ось для отримання розстрочки по оплаті електроенергії у вас ще попросять довідку про осіб, зареєстрованих у квартирі (всім відома форма-3), а також довідку про доходи всіх повнолітніх, прописаних за цією адресою.