Нещодавно Україна провела черговий, 53, обмін полоненими у зросіянами і тоді на Батьківщину повернулося 90 захисників України.

Це сталося 25 червня, і тоді додому повернулися воїни Нацгвардії, ВМС, армії, тероборонці, прикордонники і не тільки вони.

Обмін полоненими, фото: Офіс Президента
Обмін полоненими, фото: Офіс Президента

Тоді в ГУР зазначили, що це ще остання новина і сам обмін ще не завішився і 28 червня ми побачили, про що говорив Юсов, адже Президент України Володимир Зеленський повідомив про успішне повернення десяти українців із російського полону. звільнених – представники різних груп, включаючи політичних діячів, священнослужителів та цивільних осіб.

Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, затриманий у Криму ще 2021 року, став однією з ключових фігур цього обміну.

Також були звільнені Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні особи, які перебували у полоні з 2017-2018 років.

Особливу увагу привернув звільнення двох священиків Української греко-католицької церкви – Богдана Гелети та Івана Левицького. Вони були захоплені в Бердянську за опір окупаційній владі.

Крім того, серед звільнених опинилися п'ятеро цивільних, затриманих на території Білорусі: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

Президент Зеленський наголосив на складності процесу звільнення та висловив подяку всім, хто брав участь у цій операції: "Дякую кожному і кожній, хто допомагав! Дякуємо нашій команді, яка займається звільненням полонених".

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Зеленський також наголосив на важливій ролі Ватикану в процесі звільнення полонених: "Хочу відзначити зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей".

Нагадаємо, що росіяни знову поцілили ракетою в житловий будинок у Дніпрі: серед постраждалих немовля є загиблі.