Графіки відключень електроенергії в Україні суттєво змінилися, при цьому у багатьох регіонах відключення електроенергії продовжуються тривалий час. Міністерство енергетики опублікувало тривожний прогноз, закликаючи громадян готуватися до потенційного погіршення умов, як повідомляє «today».

Збільшення тривалості відключень електроенергії пояснюється насамперед масованими обстрілами росіян і впливом спекотної погоди. Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук відзначила напади на українські об'єкти електропередачі, які погіршили ситуацію. Тривають роботи з технічного обслуговування та ремонту генерувальних потужностей з метою підготовки до осінньо-зимового періоду.

Якщо нових пошкоджень не буде, обмеження можуть зменшитись. Однак є попередження про потенційні проблеми у майбутні холодні місяці. Грінчук наголосила, що взимку ситуація може погіршитися, але покращиться після завершення всіх технічних робіт та ремонту, особливо на АЕС. Атомна генерація має вирішальне значення, оскільки вона забезпечує понад половину потреб України в електроенергії.

Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua
Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua

"Ми повинні розуміти, що в холодний період може бути набагато гіршим. Ситуація стане кращою, коли завершимо всі технічні роботи, технічне обслуговування. Зокрема, на атомних станціях, тому що атомна генерація забезпечує більше половини наших потреб", - наголосила вона.

Енергетичні компанії докладають усіх зусиль, щоб забезпечити безперебійне постачання електроенергії в найближчі місяці. Одним із їхніх пріоритетів є захист та відновлення енергетичних об'єктів, які постраждали внаслідок атак.

Нагадаємо, часу залишилося мало: як покарають чоловіків, які не оновили дані до ТЦК

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам більше не можуть підвищувати виплати: от і все – кому і копійки не додадуть

Як повідомляли «Українці», запасайся хто може: ціни в Україні злетять на все – розкритий план чиновників