Ризик розвитку хвороби Альцгеймера може збільшуватися через найрізноманітніших чинників - це і гени, і кліматичні особливості, і нездорова дієта.

Нова наукова робота додала до цих чинників ще один - з'ясувалося, що ризик деменції зростає, якщо спати в неправильній позі.

сон, спати
сон, спати

Небезпечною виявилася поза для сну, коли людина лежить на животі. Якщо тіло довго зберігає таке положення, то підвищується ймовірність дегенеративних процесів в нервових клітинах, що може провокувати розвиток хвороби Альцгеймера. Для того, щоб в деякій мірі убезпечитися від деменції, необхідно спати на боці - радять учені.

За словами доктора Стівена Вайнігера, який спеціалізується на проблемах з поставою, сон на животі особливо небезпечний в літньому віці, коли в цілому зростає ризик розвитку нейродегенеративних розладів. Небезпека пов'язана з системою циркуляції лімфи, яка блокується, коли ви лежите на животі - в результаті клітини гірше справляються з виведенням токсинів. Інша, не менш небезпечна поза для сну - сон сидячи.

Як підкреслив Вайнігер, люди, які віддають перевагу спати на животі, не обов'язково стануть жертвами деменції в старості, але для них характерні більш високі ризики - особливо у випадках, коли є присутнім генетична схильність до деменції.