Зараз на деякий час в Україну прийшло полегшення спеки і повеяли прохолодні вітри з учорашнього дня.

Але до того стояла нестерпна спека, яка неодмінно повернеться дуже скоро. Як же правильно доглядати полуницю в таку погоду? Після цих секретів ягоди будуть дуже соковитими.

Полуниця, зображення з вільних джерел
Полуниця, зображення з вільних джерел

Полив та вологість ґрунту

У спеку ключовим аспектом догляду за полуницею є полив. Регулярний і рясний полив особливо важливий у ранкові та вечірні години, щоб максимально зберегти вологу в ґрунті. Поливати полуницю слід під корінь, уникаючи попадання вологи на листя та ягоди, щоб запобігти грибковим захворюванням.

Крім поливу, корисно використовувати мульчування. Мульча допомагає зберігати вологу в ґрунті, захищаючи її від пересихання та перегріву. Як мульчу можна використовувати солому, скошену траву або спеціальні садові покриття. Такий підхід не тільки зберігає вологу, а й запобігає зростанню бур'янів, які можуть конкурувати з полуницею за воду та поживні речовини.

Захист від сонця

Спекотне сонце може завдати значної шкоди рослинам, особливо в полуденний годинник, коли сонячна активність максимальна. Для захисту полуниці від перегріву можна використовувати тіньові сітки або спеціальні навіси. Ці конструкції допоможуть знизити інтенсивність сонячного світла та вберегти рослини від опіків. Важливо пам'ятати, що укриття не повинно повністю закривати доступ світла, оскільки полуниця потребує сонячного світла для нормального фотосинтезу та формування плодів. Оптимальний варіант – легкі напівпрозорі матеріали, які створюють розсіяну тінь.

Полуниця, город, зображення з вільних джерел
Полуниця, город, зображення з вільних джерел

Підживлення та харчування

У жарку пору року полуниці потрібне додаткове харчування, щоб забезпечити її здорове зростання та врожай.

Збіднені ґрунти часто стають причиною низької врожайності. Для вирішення цієї проблеми можна використати два підходи:

• Збагачення структури ґрунту: внесення органічних добрив, таких як компост або перегній, сприяє покращенню структури ґрунту, роблячи його більш пухким та підвищуючи його вологоємність.

• Забезпечення поживними речовинами: використання комплексних мінеральних добрив, багатих на азот, фосфор і калій, забезпечує рослини необхідними елементами для активного росту та рясного плодоношення.

Поєднання цих підходів дозволить створити оптимальні умови для розвитку рослин та отримання багатого врожаю.

Органічні добрива, такі як компост або перегній, діють як "зелені будівельники" для ґрунту. Вони, подібно до губок, покращують її структуру, роблячи її пухкою і повітропроникною, сприяючи кращому утриманню вологи.

Це особливо важливо в посушливі періоди, коли ґрунт швидко пересихає. Завдяки органіці рослини отримують поступове та тривале харчування, не піддаючись стресам від різких змін у складі ґрунту.

Полуниця
Полуниця

Профілактика захворювань

В умовах спеки та високої вологості ризик розвитку грибкових захворювань значно зростає. Для профілактики хвороб необхідно регулярно оглядати рослини та видаляти уражене листя та ягоди. Важливо також забезпечувати хорошу вентиляцію кущів, видаляючи зайві пагони та листя, щоб покращити циркуляцію повітря. Використання біологічних фунгіцидів та народних засобів, таких як настій часнику чи цибулі, допоможе захистити рослини від захворювань без застосування хімічних препаратів. Регулярне застосування таких засобів дозволяє підтримувати здоров'я рослин та отримувати екологічно чистий урожай.

Догляд за ґрунтом

Крім поливу та мульчування, важливим елементом догляду за полуницею у спеку є розпушування ґрунту. Регулярне розпушування дозволяє покращити аерацію ґрунту та забезпечити доступ кисню до коріння. Це особливо важливо в умовах спекотної погоди, коли ґрунт швидко ущільнюється і втрачає свою структуру. Розпушування слід проводити обережно, щоб не пошкодити коріння рослин. Оптимальний час для розпушування – ранній ранок або вечір, коли температура повітря нижче і рослини менше схильні до стресу. Крім того, регулярне розпушування допомагає боротися з бур'янами, які можуть конкурувати з полуницею за воду та поживні речовини.

Урожай полуниці
Урожай полуниці

Нагадаємо, як позбутися попелиці та інших шкідників: лише один інгредієнт і найкращий засіб готовий.

Раніше ми повідомляли, що перець дозріє швидше, ніж у всіх сусідів: на що треба звернути увагу всім городникам.