Українці продовжують оновлювати свої військово-облікові дані, згідно з ухваленням нового закону про мобілізацію у травні 2024 року.

Проте, звісно, ​​не всі військовозобов'язані українці дуже відповідальні і поспішають оновити свої дані. Тому виникає закономірне питання про те, чи мають право представники ТЦК затримувати українців на вулиці та доставляти їх до Центрів для оновлення цих даних. Про це повідомили у Міноборони у коментарі РБК-України.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Так, право на адміністративне затримання та доставку громадянина до ТЦК мають лише поліцейські. Уповноважені представники ТЦК прав на адміністративне затримання та доставку громадянина до ТЦК не мають.

Однак, під час дії військового стану уповноважені представники ТЦК вживають заходів разом із поліцейськими до адміністративного затримання та доставки до ТЦК громадян, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку. Про це йдеться в абзаці 10 пункту 15 порядку проведення призову громадян на військову службу з мобілізації на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560.

TЦK
TЦK

"Таким чином, адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Також не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності в ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству та доставка громадянина до ТЦК відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)" , - пояснили в Міноборони.

Нагадаємо, що залишився тиждень: комусь з українців потрібно повернутися в Україну через закон про мобілізацію.

Раніше ми повідомляли, що "Резерв+" - лише початок: у Міноборони заявили про запуск "Армія+". Мобілізація не вщухає.