Зміни до спеціального закону в Польщі набудуть чинності 1 липня, що дозволить українцям з PESEL UKR отримати картку CUKR, яка дає їм право легально перебувати в країні протягом трьох років, як повідомляє «inpoland».

Карта CUKR терміном дії три роки буде доступна громадянам України (як дорослим, так і дітям), які вже мають PESEL UKR. Цей статус дозволить українцям працювати в Польщі, але позбавить деяких привілеїв, пов'язаних із тимчасовим захистом, таких як безкоштовні медичні послуги.

Однак після працевлаштування власники карток можуть отримати доступ до безкоштовних медичних закладів завдяки страховці, спонсорованій роботодавцем. Крім того, власники карток повинні повідомити воєводу про зміну місця реєстрації.

Для отримання картки CUKR потрібно:

Наявність статусу PESEL UKR станом на 4 березня та на день подання заяви.

Підтримка статусу PESEL UKR безперервна протягом 365 днів.

Наявність чинного українського паспорта для виїзду за кордон.

Оновлені дані PESEL UKR.

Українці у Польщі
Українці у Польщі

До основних переваг картки CUKR належать:

Легальне перебування у Польщі протягом трьох років.

Працевлаштування у Польщі без додаткових дозволів.

Немає вимог до роботодавців інформувати інспекцію праці щодо прийому на роботу українців.

Можливість залишити Польщу на строк до шести місяців без втрати картки.

Заявки на отримання картки CUKR можна подати лише онлайн через електронну систему Управління у справах іноземців. Хоча зміни набудуть чинності з 1 липня, система подання заявок не буде доступною відразу, оскільки державним органам потрібен час для її впровадження.

Нагадаємо, вам неймовірно пощастить: всього три знаки Зодіаку, бажання яких здійсняться до кінця червня

Раніше «Українці» писали, що готує доля українцям після нового тарифу на світ: чи варто запасатися та до чого готуватись

Як повідомляли «Українці», про підвищення пенсії можна забути: доведеться сидіти на сухарях та воді – хто тепер не побачить і так мізерних доплат