Кількість пенсіонерів в Україні з кожним роком скорочується. Якщо 2020 року їх було 11 мільйонів, то зараз ця цифра впала до 10 мільйонів.

Експерти пов'язують це зниження з двома основними чинниками: загальним скороченням населення через продовження війни та підвищенням вимог для отримання пенсійної допомоги.

Щорічне збільшення стажу роботи: починаючи з 2017 року, необхідна кількість років стажу для отримання пенсії збільшується на 12 місяців щороку. У 2023 році для виходу на пенсію людям потрібно не менше 31 року стажу. До 2028 року ця вимога зросте до 35 років.

Вік відстрочки виходу на пенсію: ті, хто не досягне необхідного стажу роботи до 60 років, повинні працювати до 63 або 65 років, щоб мати право на пенсію.

Пенсіонери
Пенсіонери

Згідно з більш ранніми розрахунками, до 2028 року близько 45% українців, які досягли пенсійного віку, не зможуть вийти на пенсію у 60 років через недостатній стаж роботи. Крім того, 5% отримають право вийти на пенсію лише після досягнення 65 років.

Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень, вважає, що 60-70% українців не зможуть вийти на пенсію у 60 років через недостатню кількість стажу.

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Нагадаємо, ПФУ дав пенсіонерам лише 10 днів: справа стосується подальших виплат – на кону ваші кровні пенсії

Раніше «Українці» писали, пенсія під загрозою: українців позбавлять і так копійчаних виплат – хто потрапив до "чорного списку"

Як повідомляли «Українці», "Майбутнього у нас немає": Денис Шмигаль ввів у ступор народ – тарифи відлетять у космос