Володимир Путін неодноразово заявляв, що на переговорах з Україною навесні 2022 року було укладено документ і навіть підписано нашою делегацією, але потім ви "викинули його на сміття".

Звичайно, говорити можна багато і всі слова кремлівського диктатора варто ділити на 5. Адже він так кричав про документ, який навіть жодного разу не показав. Зараз же з'явилися пункти того договору і зрозуміло, що ця угода не мала діяти.

Давид Арахамія
Давид Арахамія

Про це йдеться у матеріалі NYT.

Так, згідно з нереалізованим проєктом, обидві сторони погодилися виключити Крим із договору, залишивши його під окупацією росії, але без визнання цього Україною. Дві країни погодилися "вирішити питання, пов'язані з Кримом" за 15 років, але мирно.

Крім того, Україна пропонувала, що ніколи не вступить до НАТО чи інших альянсів.

Росія вимагала від України зробити російську мову державною та скасування всіх санкцій.

До того ж, росія хотіла забрати Донецьку та Луганську області.

На додаток до цього проект передбачав обмеження чисельності ЗС та техніки. Українці були готові прийняти такі обмеження, але прагнули вищих кордонів. Чисельність до 100 тис. осіб, 147 мінометів та 10 бойових вертольотів. Дальність українських ракет мала бути обмежена - всього 40 км.

Серед іншого Україні було дозволено вступити лише до ЄС.

Україна хотіла, щоб її союзники зобов'язувалися запровадити війська в Україну, якщо на нас знову нападуть. Серед країн-гарантів безпеки була Росія і намагалися включити туди Білорусь.

Проєкт договору України та росії, NYT
Проєкт договору України та росії, NYT

Нагадаємо, що Володимир путін провів черговий "стендап" і розповів, як бачить світ з Україною: "Щойно Київ заявить...".

Раніше ми повідомляли, що Макрон і Цзіньпін об'єдналися у боротьбі з путіним: "Утримуватися від продажу будь-якої зброї".