В Україні повернули практику відключення комунальних послуг за борги з оплат, тому варто бути обережнішими.

Звичайно, це досить важко, якщо ви не проживаєте вдома тривалий час, а якісь борги за те, чим не користуються, все одно нараховуються. Нещодавно киянці, яка не проживає у квартирі, ДТЕК виставила борг у розмірі понад 26 тисяч гривень. Що ж вирішив суд із цього питання?

Комуналка: скрін із мережі
Комуналка: скрін із мережі

Жінка має квартиру, але в ній не проживає, споживання житлово-комунальних послуг не відбувається. Після заміни у квартирі приладів обліку 04.04.2021 року, що відбулася без її відома, вона отримала письмове попередження, згідно з яким у неї, нібито, є заборгованість з оплати спожитої електроенергії, що на 23.08.2021 рік становить 27 49 заборгованість на суму 26 767 гривень. Споживач зазначає, що заборгованість виникла через помилку посадових осіб ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі", про що під час звернення до офісу їй повідомили особисто.

"04.04.2021 року ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" виконано планову заміну приладу обліку, при цьому під час демонтажу попереднього приладу обліку СА4-І678, працівники помітили, що лічильний механізм має 6 значну шкалу показань у цілих кіловат-годинах, однак без урахування шостого розряду лічильника, а тому показники споживання електроенергії були зменшені в 10 разів, в результаті чого провели коригування показань станом на 01.01.2019 року із показань 16 695 КВт на показання 166 950 кВт та виконали перерахунок обсягів спожитої електроенергії", - заявили у ДПЕК.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

Що вирішив суд?

Позов жінки задовольнили. Суд визнав таким, що не виникало її зобов'язань зі сплати коштів у розмірі 26 767 гривень на користь приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" за електроенергію та послуги з постачання за період з 01.05.2021 року по 01.07.2021 року.

Нагадаємо, що відключення світла посиляться: в Енергоатомі заявили про відключення 5 із 9 блоків АЕС.

Раніше ми повідомляли, що доживемо і до блекаутів? Українцям розповіли, яка зима на нас чекає у плані відключень світла.