Вже який тиждень українці живуть із відключеннями світла. Звісно, ​​така тенденція мало кому подобається.

Більше того, один із еспертів сказав, що не один рік усім нам доведеться пожити з цією проблемою, адже відновлення енергетики – справа дуже тривала і насолодитися життям без відключень світла ми зможемо лише у 2027 році. Звісно, ​​у моменти таких міркувань від експертів стає страшно за ситуацію. Якщо обстріли енергетичної інфраструктури повторяться, то чи не загрожує нам повним блекаутом?

Блекаут
Блекаут

Незважаючи на те, що відключення електроенергії по всій території України цієї зими неминучі, вони, швидше за все, стануть "комфортнішими" порівняно з нинішньою ситуацією. Таку думку висловив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики в інтерв'ю.

За словами експерта, Росія не зможе створити в Україні тотальний блекаут, оскільки вже досягнуто найгіршого сценарію через масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі країни. Харченко вважає, що ситуація почне покращуватись у вересні-жовтні поточного року.

Він зазначив, що хоча обмеження в електропостачанні будуть неминучими, їх режим не буде апокаліптичним – вони стануть більш керованими та прогнозованими порівняно з нинішніми вимушеними екстреними заходами.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Нагадаємо, чи вплине підвищення цін на електроенергію на субсидії: у Мінсоцполітики відповіли на важливе питання.

Раніше ми повідомляли, що не всі платитимуть по 4,32 грн/кВт-год: у YASNO розповіли, хто залишиться зі старим тарифом.