Через повномасштабну війну багато українців були змушені тікати зі своїх будинків. Так, є ті, хто вважав за краще залишитися в Україні, просто переїхав до безоасніших міст, а є й ті, хто виїхав з країни.

Звичайно, більш ніж через 2 роки є ті, хто вже повернувся в Україну, але існує і багато тих, хто вважає за краще залишатися закордоном. Чи планують вони їхати додому?

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

32% українців, які врятувалися від війни за кордоном, мають намір повернутись додому. Основними мотиваціями для повернення є відновлення зруйнованих будинків та підвищення заробітної плати.

Про це свідчить опитування Міжнародного республіканського інституту.

При цьому 5% мігрантів планують повернутися на батьківщину найближчим часом, а 31% зараз не бачать свого майбутнього в Україні.

Загалом 38% українців, які взяли участь в опитуванні, мають родичів, які залишили країну через повномасштабне вторгнення Росії. Найбільша кількість біженців – із Запоріжжя, Одеси та Чернівців.

Переселенці
Переселенці

Щодо внутрішньо переміщених осіб, то ставлення до них усередині країни за останній рік дещо погіршилося. 33% опитаних вважають, що переселенці сприяють розвитку міст, де вони знайшли притулок. Майже стільки ж респондентів заявили, що ВПО не впливають на життя в місті. На думку 22%, присутність переселенців ускладнює процвітання населених пунктів.

Нагадаємо, що можуть застосовувати чинність: українцям розповіли про права співробітників ТЦК під час мобілізації.

Раніше ми повідомляли, що до зими потрібно готуватися вже зараз: у YASNO попередили про відключення світла та тепла.