В Україні продовжується режим загальної мобілізації. Звичайно, зараз відбувається етап оновлення даних українців у ТЦК, але це не скасовує повісток.

Також стало відомо, що співробітники ТЦК мають право застосовувати чинність у разі затримання призлоників. Але тільки в певних випадках.

Жінки у ТЦК
Жінки у ТЦК

Останнім часом у мережі все частіше з'являється інформація про побиття військовозобов'язаних співробітниками територіальних центрів комплектування (ТЦК). В інтерв'ю "Укрінформу" народний депутат та волонтер Руслан Горбенко закликав проводити розслідування таких інцидентів та посилити відбір кандидатів у військкомати.

За словами Горбенка, некомпетентність співробітників ТЦК нерідко стає причиною конфліктів із призовниками. Тому дуже важливим є ретельний відбір кандидатів, у тому числі з урахуванням їхнього психологічного стану та навичок спілкування з військовозобов'язаними. Це допоможе зробити мобілізацію більш ефективною та відновити довіру суспільства до центрів комплектування.

Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео
Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео

Водночас нардеп визнав, що у певних ситуаціях представники ТЦК можуть застосовувати силу та примусові заходи.

"Наприклад, представники ТЦК можуть застосовувати силу, вдаватися до примусових заходів у випадках, коли громадяни відмовляються виконувати законні вимоги щодо мобілізації. Такі дії також можуть бути обґрунтовані у випадках затримання осіб, які самовільно залишили військову частину або місце служби" , - зазначив він.

Нагадаємо, що "Запакують" у намиста навіть якщо оновили дані: коли українців доставляють до ТЦК прямо з вулиці.

Раніше ми повідомляли, що тепер ТЦК дістанеться і жінок: у вас волосся стане дибки – що пропонує влада.