У сучасному світі крадіжка телефону – не така вже рідкісна подія і, на жаль, багато хто з нас із цим стикається.

Але, як виявилося, якщо у вас "потягли" телефон, його можна легко захистити, навіть якщо це не Айфон.

Заряджання телефону
Заряджання телефону

Безпосереднє відстеження викраденої SIM-карти неможливо, оскільки сама SIM-карта не має вбудованих можливостей відстеження. Однак ви можете вжити певних заходів, щоб захистити свою інформацію та відстежити свій викрадений пристрій, в який вставлена ваша SIM-карту.

1. Зверніться до свого оператора мобільного зв’язку

Повідомте мобільного оператора про крадіжку вашого пристрою та SIM-карти. Він може призупинити вашу SIM-карту, щоб запобігти несанкціонованому використанню та потенційним фінансовим збиткам.

Запитайте, чи можливо відстежити використання вашої SIM-карти, наприклад, вхідні та вихідні дзвінки чи текстові повідомлення. Хоча оператор може відмовитись надати вам інформацію про місцезнаходження в реальному часі, вони можуть допомогти виявити будь-яку підозрілу активність.

2. Активуйте "Знайти мій пристрій" (Android) або "Знайти мій iPhone" (iOS)

Якщо ви раніше ввімкнули «Знайти мій пристрій» (для Android) або «Знайти мій iPhone» (для iOS) на своєму викраденому пристрої, ви можете використовувати ці служби для відстеження місцезнаходження свого пристрою.

Увійдіть на веб-сайт відповідної служби або скористайтеся відповідним мобільним додатком на іншому пристрої, щоб відстежити останнє відоме місцезнаходження вашого викраденого пристрою. У вас також можуть бути варіанти віддаленого блокування або видалення даних вашого пристрою.

Смартфон
Смартфон

3. Повідомте про крадіжку в поліцію

Подайте заяву в поліцію про крадіжку, надавши всю відповідну інформацію, включаючи номер IMEI вашого викраденого пристрою. Поліція може використовувати цю інформацію, щоб потенційно відстежити ваш пристрій.

4. Змініть свої паролі та повідомте відповідні сторони

Змініть паролі для всіх ваших облікових записів, пов’язаних із викраденим пристроєм, таких як електронна пошта, соціальні мережі та банківські програми.

Повідомте свої контакти про крадіжку, щоб вони були готові, якщо отримають підозрілі повідомлення або запити.

5. Слідкуйте за своїми обліковими записами та повідомляйте про будь-які підозрілі дії

Регулярно перевіряйте свої фінансові та онлайн-рахунки на предмет будь-якої несанкціонованої діяльності. Якщо ви помітили будь-які підозрілі транзакції чи зміни, негайно повідомте про це відповідним постачальникам послуг і своєму банку.