Екс-парламентарій ВРУ Давид Жванія записав своє чергове відеозвернення із звинуваченням на адресу колишнього українського лідера Петра Олексійовича Порошенка.

Також критика прозвучала з його вуст і на адресу Турчинова Олександра Валентиновича і колишнього прем'єра Яценюка. Жванія запевняє, що саме вони здавали Кримський півострів.

Давид Жванія
Давид Жванія

Жванія надав аргументи. Нібито Янукович здав Крим по команді Вашингтона. А точніше тодішнього президента США Барака Обами, який дав команду не відповідати на вторгнення.

Більш того, як стверджує екс-нардеп, після цього ще й воду з електрикою відключили, щоб кримчани просто ненавиділи Україну.

За словами Жванії, таке його звернення є реакцією на розслідування ГБР, яке звинувачує у втраті Кримського півострова Віктора Януковича.

Давид Жванія погоджується з виною останнього, однак намагається покласти таку і на згаданих вище політиків.

Раніше Українці повідомляли, що колишній депутат Верховної Ради Давид Жванія, який в 2014 році входив в близьке коло соратників Петра Порошенка, розповів про те, як експрезидент в обмін на підтримку на виборах організував мережу закордонних агентів в Україні.

Про це екснардеп заявив у відеозверненні, оприлюдненому в YouTube, пише Страна.

«Чому генпрокурор Венедиктова вдає, що нічого не відбувається, тому що вона знаходиться під впливом іноземних агентів. В Україні у них легально діє іноземна резидентура. Частина з цих людей, всі знають, що їх тепер називають соросята, отримує плату за просування іноземних інтересів під виглядом грантової допомоги», – розповів Жванія.

Однак, за його словами, є й прямі агенти іноземних розвідок. «Ця історія тягнеться з 2014 року, коли Петро Порошенко в обмін на підтримку на виборах підписав договір з дияволом. Він зобов’язався зробити те, чого не робить ніхто в світі – відкрито включити іноземних агентів у владу», – зазначив він.

Як повідомив Жванія, главою іноземної резидентури є колишній прем’єр-міністр і ексглава МВС Грузії Вано Мерабішвілі, який керує такими людьми, як генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус, главою виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїлом Саакашвілі та іншими. За його словами, частина з них вже виконали свою задачу і їх відкликали з країни, але деякі продовжують працювати на іноземні спецслужби.

«Навіть перемога Зеленського не змогла позбавити держоргани від іноземної агентури. Міхеїл Саакашвілі знову займається тут тим, що він називає реформами, хоча якщо уважно вивчити його пропозиції, то все зводиться тільки до одного – підпорядкувати все в Україні іноземним структурам. При цьому саме цинічне те, що Україна змушена сама оплачувати підривну роботу іноземних агентів. Для цього спеціально створені посади, на яких нічого не потрібно робити, але де платять величезні гроші: наглядові ради «Укрзалізниці», «Нафтогазу», «Укрпошти», там всюди сидять іноземці та їхні люди, а Україна всім їм платить величезні гроші», – повідомив Жванія.

За словами екснардепа, саме Порошенко відкрив цей «ящик Пандори» в обмін на підтримку демпартії США. Однак, як зазначає Жванія, президент Зеленський поки так і не зміг припинити цю ганьбу.

«Порошенко скоїв тяжкий злочин – зрада батьківщини. У мене є інформація про те, як і з ким він домовлявся про легалізацію в Україні іноземних агентів, як він тиснув на людей в Україні, які виступали проти. Я готовий дати свідчення у цих та інших епізодах», – заявив Жванія.

У зв’язку з цим він звернувся до генпрокурора Ірині Венедиктової, щоб вона викликала його на допит.