Вже два дні по Україні діють гострі та планові відключення світла через дефецит електроенергії.

Українці знову повернулися в зиму 2022/23, коли потрібно встигнути за 4 години, поки є світло. А потім зближуватися з родичами під час відключення світла, тому що крім "поговорити" більше і зайнятися толком нічим. Добре, що зараз майже літо, темніє згодом і можна хоча б вийти на вулицю та подихати свіжим повітрям.

Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua
Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua

Теперішнє відключення електроенергії українцям пояснюють несподіваним похолоданням, яке навантажило енергосистему. Отже, існує ймовірність того, що при потеплінні, яке буде вже наступного тижня, ми відмовимося від графіку відключень? В Укренерго розповіли про ймовірність цього. Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький відповів, чи перестануть відключати світло після потепління. Про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україні".

Так, за словами Кудрицького, потепління покращить ситуацію із споживанням електроенергії в країні, але не відновить пошкоджених потужностей українських електростанцій. Влітку з урахуванням планових ремонтів на об'єктах генерації та використання населенням кондиціонерів дефіцит в енергосистемі знову може стати критичним.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

"Сподіваюся, з потеплінням ми зможемо не вдаватися до відключень. Але це за умови відсутності російських обстрілів, ризик яких залишається дуже високим. Також треба розуміти, що попереду літо. Тому у спекотні дні, коли споживання зросте, можливий дефіцит в енергосистемі. Ми будемо застосовувати всі інструменти для його покриття" , - розповів він.

При цьому Кудрицький наголосив, що всі варіанти, доступні "Укренерго", вже задіяні.

Нагадаємо, що українцям сказали, до якого місяця продовжуватиметься відключення світла: все дуже погано і варто готуватися.

Раніше ми повідомляли, що не тільки відключення від світла: на українців чекає потужний удар – торкнеться кожного.